Archiv novinek

Vánoční pečení

Dobrý den!

Chtěli bych Vám všem poděkovat za Vaši podporu našemu vánočnímu trhu.
8. ročník vynesl krásných rekordních 16.890,- Kč, které jsme utržili za dobroty a výrobky jejichž autory byly dětí a vychovatelky z družiny i obětavé maminky. Moc si ceníme zájmu a pomoci všech, kteří nám s realizací trhu pomohli - přinesli suroviny, výrobky, pomáhali s prodejem. Obzvlášť prodávání během mrazivého odpoledne si zaslouží velké ocenění.

Přejeme všem krásné vánoce i celý příští nový rok!

Volejbalový turnaj

medium_foto_volejbal_2019.jpg
V sobotu 23. listopadu 2019 se konal 5. ročník volejbalového turnaje rodičů a zaměstnanců školy. Pořádal jej Spolek rodičů v Remízku spolu se školou. Počet týmů letos narostl již na sedm: čtyři rodičovské týmy z naší školy, dva učitelské a pozváni byli též rodiče ze ZŠ na Chaplinově náměstí, kteří do svého týmu začlenili i dvě paní učitelky z jejich školy.
Ocenění zaslouží všichni, ale zejména ty rodičovské týmy, kterým se podařilo dát dohromady rodiče z jedné či dvou tříd.

Výsledné pořadí bylo následující:
1. Dášenky (2.D)
2. Chaplinka
3. MIX tým
4. Učitelé I
5. Učitelé II
6. 6.A a 7.D
7. 3.D.
Všem účastníkům děkujeme za bojovnost a ochotu strávit volejbalem část sobotního dne. Věříme, že za rok se sejdeme minimálně ve stejném počtu.
Martin Chvál

Vánoční pečení 3.12.2019

medium_vanocni_peceni_2019.jpg
Vážení a milí,

společně se školní družinou vás opět všechny zveme na letošní vánoční trh. Bude se konat v úterý 3. 12. 2019 od 12.30 do 17.30 hod na nádvoří školy.
Pořídit zde můžete kromě dobrého jídla i drobné vánoční pozornosti pro vaše nejbližší, které pro vás vyrábějí děti i rodiče. Budeme se na vás těšit! :-)

Členská schůze 15.10.2019

Spolek rodičů V Remízku, z.s. Vás zve na

9. ZASEDÁNÍ ČLENSKÉ SCHŮZE SPOLKU RODIČŮ V REMÍZKU

Datum konání: úterý 15.10.2019 v 17.00 hodin

Místo konání: FZŠ V Remízku - družina u vrátnice

Program:

1. Zahájení
2. Představení kandidátů a volba členů Výkonného výboru Spolku rodičů V Remízku
3. Schválení rozpočtů na r. 2020
4. Schválení čerpání rozpočtu za r. 2019 včetně Výroční zprávy za r. 2018/2019
5. Schválení čerpání rozpočtu k 30.9.2019
6. Schválení závěrečných zpráv k poskytnutým grantům
7. Schválení plánovaných akcí
8. Plán nejbližších cílů činnosti
9. Diskuse, připomínky, podněty, návrhy, požadavky
10. Úkoly
11. Závěr

Kateřina Bejčková
předsedkyně
OS V Remízku

Papírový den 16.10.2019

Vážení členové!

všem velice děkuji za zapojení do letošního prvního papírového dne. Společnými silami se nám podařilo nasbírat opět na SLONA - více jak 6,5 tuny papíru!!! A ani ošklivé počasí nás neodradilo :-)

Kompletní výsledky naleznete níže. Děti, jejichž třída nasbírala více jak 200 kg, se mohou těšit na odměny zítra dopoledne (18. 10. 2019).

Děkuji i všem, kteří nabídli svou pomocnou ruku, všem, kteří dovezli papír rovnou do sběrny a ulevili tak ranní dopravě u jídelny, všem kteří nabídli odměny pro děti na pátek a pilně doma pečou! Jste báječní!!!

vysledky_papirovy_den_16.10.2019.pdf (407.01 KB)

Knížkování 26.6.2019

Srdečně vás zveme na předprázdninové Knížkování, které se bude konat ve středu 26.6.2019 od 12 do 17 hodin. Budeme rádi, když nám věnujete knihy, které by mohly potěšit další malé i dospělé čtenářky a čtenáře. Knihy je možné donést ke škole k prostřední vrátnici ráno 26.6. v 7:30 - 8:15h, případně před 12h. Knihy se budou prodávat v prostoru před školou za mírný poplatek, jehož výtěžek bude věnován dětem prostřednictvím Spolku rodičů.

Přijďte si vybrat čtení na prázdniny :-)
Děkujeme

Papírový den 22.5.2019

Dobrý den!

všem velice děkuji za pomoc při informování rodičů o dnešním papírovém dni. Společnými silami se nám podařilo nasbírat papír o váze dospělého HROCHA - více jak 4,5 tuny !!! A ani ošklivé počasí nás neodradilo :-)

Kompletní výsledky naleznete v příloze. Děti, jejichž třída nasbírala více jak 200 kg, se mohou těšit na odměny hned tento pátek dopoledne (24. 5. 2019).

Děkuji i všem, kteří nabídli svou pomocnou ruku, všem, kteří dovezli papír rovnou do sběrny a ulevili tak ranní dopravě u jídelny, všem kteří nabídli odměny pro děti na pátek a pilně doma pečou! Jste báječní!!!

Mějte se všichni krásně a já se budu těšit na další spolupráci zase v novém školním roce. Harmonogram by měl zůstat stejný, tedy 1. sběr přelom říjen / listopad, 2. sběr únor a 3. sběr květen. Včas se Vám zase ozvu s podrobnostmi :-)
Veronika Kyzlíková

vysledky_papirovy_den_22.5.2019.pdf (399.31 KB)

Velikonoční pomlázkování 9.4.2019

Jménem Spolku rodičů V Remízku Vám tímto velmi děkujeme za Vaši podporu tradičního Velikonočního pomlázkování!

V letošním roce se podařilo vybrat celkem 13.033,- Kč!!! Moc děkujeme Vám všem, kteří jste přišli a podpořili nás koupí výrobků dětí z družin anebo dobrot, které pekly převážně nadšené paní družinářky s dětmi.

Velký dík patří také Vám všem, kteří jste nakoupili suroviny! Velmi si toho ceníme!

Pokud Vás zajímají fotografie z Pomlázkování, brzo je najdete na našich webových stránkách www.osvremizku.cz.

Papírový den 20.2.2019

Dne 20.2.2019 proběhl na naší škole další Papírový den. Všem velice děkujeme za aktivní spolupráci. Společnými silami se nám podařilo nasbírat tolik papíru, kolik by vážil dospělý HROCH - téměř 6 tun papíru!!!

Kompletní výsledky naleznete níže. Děti, jejichž třída nasbírala více jak 200 kg, se mohou těšit na odměny již tento pátek dopoledne (22. 2. 2019).

Děkujeme i všem, kteří nabídli svou pomocnou ruku, všem, kteří dovezli papír rovnou do sběrny a ulevili tak ranní dopravě u jídelny, všem kteří nabídli odměny pro děti na pátek a pilně doma pečou! Jste báječní!!!

vysledky_papirovy_den_20.2.2019.pdf (399.98 KB)

Vánoční pečení

Chtěli bych Vám všem poděkovat za Vaši podporu našemu vánočnímu trhu.
Šestý ročník vynesl krásných rekordních 14.917,- Kč, které jsme utržili za dobroty a výrobky jejichž autory byly dětí a vychovatelky z družiny i obětavé maminky. Moc si ceníme zájmu a pomoci všech, kteří nám s realizací trhu pomohli - přinesli suroviny, výrobky, pomáhali s prodejem. Obzvlášť prodávání během mrazivého odpoledne si zaslouží velké ocenění.
Přejeme všem krásné Vánoce i celý příští Nový rok!

Volejbalový turnaj

V sobotu 24. listopadu 2018 se konal již 4. ročník volejbalového turnaje rodičů a zaměstnanců školy pořádaný naším spolkem. Stejně jako v minulých dvou letech bylo pět týmů, tři rodičovské a dva učitelské. Pouze třídě 2.D se podařilo sestavit komplet třídní tým, což si zaslouží mimořádnou gratulaci a je to výzva pro ostatní třídy pro příští rok. V dalších dvou rodičovských týmech byli promícháni rodiče žáků z různých tříd, v týmu 4.C a kol. byl též jeden tatínek ze ZŠ na Chaplinově náměstí.
Výsledné pořadí bylo následující: 1. 4.C a kol., 2. učitelé I, 3. učitelé II, 4. 5.D a kol., 5. 2.D.
Všem účastníkům děkujeme za bojovnost a ochotu strávit volejbalem část sobotního dne. Věříme, že za rok se sejdeme minimálně ve stejném počtu.
Martin Chvál

Vánoční pečení 4.12.2018

small_bazar2018-peceni.jpg
Společně se školní družinou připravujeme letošní opět vánoční trh. Bude se konat v úterý 4. 12. 2018 od 12.30 do 17.30 hod na nádvoří školy.
Pokud nám můžete přijít pomoct s prodejem, případně můžete nakoupit či jinak zajistit potřebné suroviny, dejte nám, prosím, vědět nejlépe emailem. Pomoc s prodejem vítáme i třeba na hodinu, na dvě. Vítaná je i pomoc s přípravou před otevřením trhu, tj. nastěhování stolů a věcí k prodeji cca od 12.00. Nakoupené suroviny je nejlepší nechat na vrátnici školy s označením "Spolek rodičů V Remízku".
Předem děkujeme za spolupráci'

Papírový den 24.10.2018

Spolek rodičů V Remízku pořádal VE STŘEDU 24. 10. 2018 od 7:15 - 8:00 hod osmnáctý PAPÍROVÝ DEN. Všem velice děkuji za zapojení do letošního prvního papírového dne. Společnými silami se nám dnes podařilo nasbírat opět na SLONA - více jak 7,5 tuny papíru!!! A ani ošklivé počasí nás neodradilo :-)

Kompletní výsledky jsou zde:
vysledky_papirovy_den_24.10.2018.pdf (398.88 KB)

Hlasování - participativní rozpočet

Chtěla bych Vás opět po roce oslovit s žádostí o podporu našeho návrhu podaného v rámci participativního rozpočtu Prahy 5. Letos jsme navrhli instalaci hodin - orloje na Trnkově náměstí. Myslíme si, že ukazatel času na náměstí by byl pro všechny praktický. Zároveň nám přišlo škoda instalovat "obyčejné" hodiny, takže jsme navrhli vybudovat "Barrandovský orloj". Náš návrh, který naleznete na našich webových stránkách www.osvremizku.cz nebo na https://participativnirozpocet.praha5.cz/cs/info/Ek32zpWz4/proposals/-LB... můžete podpořit svým hlasem na https://vote.d21.me/vote/Ek32zpWz4 nebo https://participativnirozpocet.praha5.cz/cs/info/Ek32zpWz4.

Moc děkujeme za Vaši podporu našich projektů. Doufáme, že společně se nám opět podaří o něco zlepšit okolí naší školy.
Barbora Tesková

barrandovsky_orloj.pdf (1.47 MB)

Bezpečná cesta do školy

Rádi bychom Vás seznámili s prvním hmatatelným výstupem z projektu Bezpečné cesty do školy.

Níže naleznete Oznámení o zahájení sloučeného územního a stavebního řízení na úpravu křižovatky ulic V Remízku X U Akátů. Toto Oznámení můžete nalézt také na úřední desce ÚMČ Praha 5 http://archiv.praha5.cz/cs/sekce/uredni-deska/?doc=1731

Znamená to, že po všech peripetiích je konečně na dohled úprava prvního problémového místa, které jsme v projektu vytipovali. Podle popisu v Oznámení by měla být úprava křižovatky provedena tak, jak bylo zpracováno ve studii. Tu si můžete prohlédnou na našich stránkách v projektech. Vybudováno bude i 6 kolmých parkovacích míst.

Jsme skutečně rádi, že naše společné úsilí konečně začíná přinášet reálné výsledky vedoucí ke zlepšení okolí naší školy.
Bára Tesková
oznameni_zahajeni.pdf (210.46 KB)

Papírový den 22.5.2018

Spolek rodičů V Remízku pořádá V ÚTERÝ 22. 5. 2018 od 7:15 - 8:00 hod sedmnáctý PAPÍROVÝ DEN. PAPÍROVÝ DEN je soutěž ve sběru papíru pro všechny třídy FZŠ a MŠ Barrandov II. Děti mohou odevzdávat svázané balíky sběrového papíru v uvedený den ráno před začátkem vyučování. Sběr bude probíhat U RAMPY JÍDELNY. Děti odevzdají balíky označené popiskou se jménem dítěte a třídou, kterou dítě navštěvuje. Po převážení odevzdaného papíru bude na popisky dopsána váha odevzdaného papíru, jednotlivá data se sečtou a bude vyhodnocena nejlepší třída. Tři nejlepší třídy budou odměněny dortíky. Na všechny třídy, které překonají hranici 200 kg, bude čekat drobná sladká odměna. (Pokud se chcete zapojit a pomoci sladké odměny pro děti napéct, ozvěte se mi, prosím.)

Odevzdávat je možné pouze papír, který sběrny vykupují. Je to kancelářský papír, novinový papír, časopisy a letáky. Sběr nesmí obsahovat např. obálky s okénky, znečištěný nebo vlhký papír, kartóny ani knihy.

Máte-li možnost nám pomoci a ulevit ranní dopravě před školou, můžete odvézt papír do sběrny po vlastní ose – viz příloha s návodem. Děkujeme!

Výtěžek z akce bude použit na plánované aktivity Spolku rodičů V Remízku.

manual_vlastni_odvoz_papiru_dosberny.pdf (700.41 KB)

Velikonoční pomlázkování

medium_bazar2018-velikonoce_0.jpg

VELIKONOČNÍ POMLÁZKOVÁNÍ v roce 2017 bylo úspěšné, díky Vám se podařilo vybrat 17 742 Kč a těmito penězi se přispělo na vybavení hřiště pro děti navštěvující školní družinu a zakoupily se i stojany na koloběžky před školou, které mnoho dětí využívá. Máme radost z toho, že to MÁ SMYSL!

Letos vás tedy opět na VELIKONOČNÍ POMLÁZKOVÁNÍ srdečně zveme! Akce bude probíhat v areálu školy ve dnech 20. a 21. 3. od 12:30 do 17:30.

Přivítáme jakoukoliv iniciativu ať už s nabídkou upečených domácích pochutin, tak i s pomocí v půběhu samotné akce.

Prosím, dejte nám vědět (nejlépe e-mailem) pokud se můžete zapojit a případně jak. Rádi Vám vše vysvětlíme a upřesníme.

Výsledky papírového dne 22.2.2018

Papírový den byl díky vám všem opět velmi úspěšný. Společnými silami se nám podařilo nasbírat opět na SLONA - více jak 6 tun papíru!!!
Děti, jejichž třída nasbírala více jak 200 kg, se mohou těšit na odměny!

Děkujeme že naše akce podporujete, děkujeme i všem kteří nabídli svou pomocnou ruku, všem kteří dovezli papír rovnou do sběrny a ulevili tak dnešní ranní dopravě, i těm kteří nabídli odměny pro děti.

vysledky_papirovy_den_22.2.2018_0.pdf (330.71 KB)

Vánoční trhy 4.-5.12.2017

Dobrý den!
Chtěla bych Vám všem poděkovat za Vaši podporu našemu vánočnímu trhu.
Šestý ročník vynesl krásných 22.908,- Kč, které jsme utržili za dobroty a výrobky, jejichž autory byly dětí a vychovatelky z družiny i obětavé maminky. Moc si ceníme zájmu a pomoci všech, kteří nám s realizací trhu pomohli - přinesli suroviny, výrobky, pomáhali s prodejem. Obzvlášť prodávání během dvou mrazivých odpolední si zaslouží velké ocenění.
Fotky si můžete prohlédnout v záložce Fotogalerie.
Přeji všem krásné Vánoce i celý příští nový rok!
Kateřina Bejčková
Spolek rodičů V Remízku

PS: Zapůjčené plechy, tácy, utěrky jsou uloženy na vrátnici školy. Pokud by něco chybělo, ozvěte se , prosím.

Volejbalový turnaj

V sobotu 25. listopadu 2017 se konal již 3. ročník volejbalového turnaje rodičů a zaměstnanců školy. Pořádal jej Spolek rodičů v Remízku spolu se školou. Letos bylo pět týmů stejně jako loni, tři rodičovské a dva učitelské. Týmy byly různě promíchány a názvy tedy jen přibližně odpovídají zastoupení členů. Když bylo potřeba, týmy si vypomáhaly půjčováním členů pro doplnění počtu v zápase.

Výsledné pořadí bylo následující: 1. 4.C a kol., 2. učitelé I, 3. učitelé II, 4. 4.D a kol., 5. 6.B + 6.C.

Všem účastníkům děkujeme za bojovnost a ochotu strávit volejbalem část sobotního dne. Věříme, že za rok se sejdeme minimálně ve stejném počtu.

Pages

View My
Stats

Kontakt:

V Remízku 7/919, 152 00 Praha 5

Email: osvremizku@seznam.cz
Číslo účtu: 2842536329/0800